Юрій Щуклін, засновник ТзОВ «Зертек», що здійснює залізничні перевезення зернових, поділився резонансною інформацією про крадіжку зерна в особливо великих розмірах. Він стверджує, що на підходах до станції Миколаїв-вантажний працює банда злодіїв, яка краде по 42 тонни з вагона. За два дні з вагонів, що рухались у складі маршруту, поцупили 100 тонн кукурудзи.

Я хочу підкреслити, що позиція Укрзалізниці, що при цілісних пломбах вони знімають з себе відповідальність, нікчемна. Бо у складі ОЗУ, крім колишніх та нинішніх правоохоронців та ВОХРовців ОБОВЯЗКОВО присутні ПОІЗДНИЙ ДИСПЕТЧЕР, машиніст локомотиву та ДС. Без їх участі подати вагони на під’їзду колію для розграбунку не можливо.

 

Інші учасники ринку залізничних перевезень також мали схожі проблеми. Максим Волченко, директор Алмейда Груп, зауважує, що крадіжки при маршрутних відправленнях зерна посилились.

В той же час Дирекція залізничних перевезень з організації взаємодії портів і припортових станцій Одеської залізниці звертає увагу, що вагони прибули на станцію Миколаїв-Вантажний у технічно справному стані, ЗПП відправника у наявності і непошкоджені, тому “станція не має підстав для комісійної видачі вагону”.

Розгорнутий коментар засновника ТзОВ «Зертек» Юрія Щукліна опублікувало ІА «АПК-Інформ».

«Якщо раніше обсяг крадіжок був незначний (близько 1-1,5 тонни на вагоні) і вписувався в норми природної втрати при транспортуванні, то експедитори та інші учасники ринку могли закривати на це очі. Потім цей показник зріс до 17 тонн на вагоні і терпіти стало складніше. Але те свавілля, який відбувається зараз – це не те, що обурливо, це розуму не зрозуміло! 3 лютого ми зіткнулися з розкраданням 41,5 тонни з одного вагона, а 4 лютого ще в трьох вагонах була виявлена ​​крадіжка в розмірі 56,1 тонни зерна кукурудзи », – повідомив він.

При цьому Ю.Щуклін підкреслює, що все це сталося при маршрутної відправці зерна кукурудзи, що ускладнює процес розкрадання і унеможливлює його вчинення без «підтримки і злагодженості дій» між працівниками «Укрзалізниці» і місцевими співробітниками поліції.

«При маршрутній відправці зерна вагони не піддають ні сортуванні, ні підробці, і сама «Укрзалізниця» через це бере менший тариф. Протягом всього шляху прямування вагони маршрутного складу не розчіплюються. Для того, щоб вкрасти зерно з вагона в складі маршруту, для початку частина вагонів необхідно відчепити і загнати на під’їзні шляхи, так як на головному шляху або приймально-здавальних шляхах здійснити вивантаження неможливо. Все це засвідчує про обізнаність про даному процесі начальника і диспетчера залізничної станції, а також безпосередньої участі в ньому машиніста маневрового локомотива», – уточнив він.

Таким чином, на його думку, злодійство зерна на «Укрзаізнице» почало носити характер організованої злочинності, і в чималій мірі це забезпечено «взаємопідтримкою і злагодженістю дій» між працівниками «Укрзалізниці» і співробітниками поліції.

«Це досить времязатратний процес і його не можливо здійснити, не заручившись підтримкою з боку поліції і не маючи гарантії невиїзду співробітників правоохоронних органів в разі надходження виклику від випадкових свідків цього злочину!», – пояснив Ю.Щуклін.

Також про змову, на його думку, свідчить той факт, що особи, які вчиняють дане правопорушення, обізнані про правила транспортування зерна.

«Ці особи навмисно здійснюють розвантаження зерна з вагонів, уникаючи пошкоджень ЗПУ. Я вважаю, що це в стані зробити виключно працівники залізниці, які прагнуть захистити свою «годувальницю» від штрафів і прикрити себе від понесення покарання за вчинений злочин. Тому як, якщо б «Укрзалізниця» хоча б 2-3 рази зазнала збитків за втрату поцупленого вантажу за комерційним актом, то ці розкрадання були б припинені. Все це в черговий раз демонструє байдуже ставлення керівництва «Укрзалізниці» до вантажів, що перевозяться і до клієнтів, які їм платять гроші, і, прошу зауважити, не малі гроші! Поряд з цим, є напрацьовані схеми і частини представників агробізнесу України вона відома, коли ти робиш пару дзвінків співробітникам «Укрзалізниці» і твої вагони ніхто не чіпає. Скажу більше – після того, що сталося, мені запропонували подібні послуги! Цьому беззаконню немає кінця! Це результат нехтування законами України!», – прокоментував він.

Подібні ситуації призводять до невиконання умов контрактів і тягнуть за собою великі втрати, причому як тимчасові, грошові, так і репутаційні (особливо для «Укрзалізниці»). Крім того, Ю.Щуклін зазначив, що в цих вагонах перевозив вантаж, який належав сільгоспвиробникам. Їх він активно закликає самостійно виходити на торгівлю на базисі СРТ-порт, тим самим підвищувати свою маржинальність і вкладати в розвиток господарства.

«Після такого досвіду у аграріїв буде лише розчарування як в «Укрзалізниці», так і взагалі в торгівлі зерном з поставкою в порт, по форвардам і т.д. Причому подібного роду ситуації не є форс-мажор і не прописуються в контрактах. У разі втрати обсягу партії потрібно буде заплатити штраф за цю непостачання. Про який розвиток дрібного фермера може йти мова в таких умовах ?! І про які інвестиції ?! Уряд постійно про це заявляє і активно до цього закликає вже не один рік, а за фактом … З цим свавіллям потрібно боротися, а не продовжувати терпіти! Закликаю всіх небайдужих громадян та постраждалих учасників агробізнесу об’єднати зусилля, адміністративні та фінансові ресурси, і створити Фонд, який стане альтернативним інструментом для фінансування приватних розслідувань подібних випадків і забезпечення всіх заходів щодо збереження вантажів», – підсумував Ю.Щуклін.

Позначки: , , , ,