“Євротермінал” добудував залізничну гілку від Сухого порту до станції Одеса-Пересип
Пропускна здатність під’їзної залізниці – понад один мільйон тонн на рік
Це будівництво також вирішує проблему неоднакових можливостей для пропускної здатності залізничних шляхів порту і станції Одеса-порт. Найбільшою мірою ця невідповідність відчувається навесні і восени, під час максимальних навантажень на дорогу, коли з терміналів порту Одеси експортують зерно. Здатність поїздів перевозити великі обсяги вантажів є їх основною перевагою. В цілому, залізничні перевезення більш ефективні, ніж автомобільні: за допомогою контейнерних поїздів можна легко досягти економії за рахунок масштабу, в той час, як дороги мають обмежені можливості.
Кожен додатковий контейнер, що перевозиться автомобільним транспортом, передбачає збільшення витрат. Водночас, для залізничного транспорту витрати на кожен додатковий контейнер не збільшуються до тих пір, поки поїзд не буде заповнений.
ТОВ «Євротермінал» розраховує, що нова залізнична гілка знизить витрати самої компанії, її клієнтів, портових операторів, експедиторів, митних агентів і логістичних операторів. Цей результат також стане основою для розробки інноваційних проєктів і нових логістичних бізнес-моделей для розвитку Одеського порту, «Сухого порту» та прилеглої до нього інфраструктури. Тепер в планах компанії – будівництво станції з обробки контейнерних поїздів, контейнерів та комплексу з доопрацювання зернових і нішевих культур.
Як зазначив генеральний директор компанії Олександр Ейсмонт:
«На додаток до рентабельності портова логістика компанії «Євротермінал» може спростити логістичні операції і поліпшити обслуговування клієнтів, оскільки контейнери завантажуються, перевіряються, зберігаються, збираються і розподіляються з одного місця, що призведе до скорочення термінів виконання замовлення».
Будівництво залізничної гілки дозволить знизити рівень міського трафіку, зменшить кількість вантажного транспорту, що проходить через прохідні порту і естакаду, як наслідок, зменшить негативний вплив на навколишнє середовище.