Півроку тому Укрзалізниця запропонувала ринку залізничних перевезень новий продукт – «довгі контракти». Вантажовідправникам пропонувалось укласти з довгострокові договори з Укрзалізницею — зі строком від 9 до 12 місяців. Чим довший термін замовлення послуги перевезень, тим нижча та вигідніша ціна за користування вагонами компанії

У липні-серпні 2020 року стався справжній бум – експедитори та оператори миттєво контрактували запропоновані обсяги вагонів, проте не всі охочі вантажовідправники змогли отримати доступ до них. Розрахунок Укрзалізниці був у тому, що поглиблене планування дозволить рівномірніше розподіляти ресурси і нівелювати фактор сезонності, уникати періодів значного коливання попиту та пропозиції на ринку перевезень у вагонах.

До чого це насправді призвело? Хто виграв, а хто програв?

І ось уже в січні Укрзалізниця оновила свою пропозицію. У новій редакції договору термін дії контракту збільшено – від року до трьох, а для визначення переможця застосовують ETC «ProZorro.Продажі». Що це означає для ринку? Як зміниться вартість вагонів?

Про це та інші питання говоримо з Юрієм Щукліним, експертом залізничного ринку та членом Логістичного комітету ЄБА.

Запрошуємо до обговорення цього питання 25 лютого на конференції Залізниці України: розвиток та інвестиції – 2021

Тема виступу:

«Гра в довгу» – аналіз ефективності «довгих контрактів УЗ»: ризики, виклики та перспективи

Спікер:

Юрій Щуклін,

Член Логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації,

Засновник ТОВ «Зертек»

 

Для участі у конференції потрібна