До експерименту з приватної тягою УЗ допускатиме тільки нові локомотиви
Питання про експериментальний допуск приватних локомотивів на мережу УЗ ще опрацьовується, але в “Укрзалізниці” вже сформулювали бачення, що це повинні бути виключно нові, не російські локомотиви, і з локалізацією виробництва в Україні.
Про це 21 березня розповів журналістам голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов, пише ЦТС.
“Питання, які це будуть локомотиви? Ми категорично виступаємо за те, щоб, якщо в якійсь формі буде допущений експеримент з приватної тягою навіть на під’їзних шляхах, це повинні бути виключно нові локомотиви зі значним рівнем локалізації в Україні … Якщо приватні компанії планують, що вони зможуть завезти “убиті”, списані, російські або якісь інші локомотиви під виглядом проведення експерименту, це буде загрожувати життю людей – я категорично проти … Якщо ми говоримо, що це повинно дати ефект для економіки, це повинні бути теж нові локомотиви“, – заявив Кравцов.
“Як буде запущений експеримент, ми поки не до кінця розуміємо. Ми готові до його запуску, але він повинен бути чітко регламентований. Правильніше за все, щоб він уже проходив в форматі наявності правового поля”, – додав він.
На питання про те, на підставі чого, в такому випадку, даються анонси міністром інфраструктури про проведення відповідного експерименту з приватної тягою, Кравцов відповів: “Зараз відпрацьовується можливий механізм пілотного експериментального доступу для того, щоб це зробити в тестовому режимі до прийняття закону“.
“Так, можлива приватна тяга, але: а) – безпека, б) – не російські локомотиви“, – резюмував глава “Укрзалізниці”.
На питанні безпеки Євген Кравцов зробив особливий акцент: “По приватної тязі – ще йде процес обговорення цього експерименту як такого. Яке питання ми зараз намагаємося донести до регулятора і до держави, це те, що, незважаючи на загальну досить складну ситуацію в сегменті, ситуація особливо на приватних залізничних коліях (на під’їзних коліях) і стан приватного парку мало контролюються. У нас великий відсоток сходів вантажів саме на приватних ділянках … Якщо ми пустимо приватну тягу на магістральні шляхи, це буде загрожувати життю людей. Там, де їздять пасажирські поїзди і несправний поїзд буде випущений на магістральні шляхи, це вже пряме запитання безпеки людей“.
У зв’язку з цим варто зазначити, що тільки напередодні, 19 березня, в Тернопільській області зійшов з рейок дизель-поїзд самої “Укрзалізниці” з трьома пасажирськими вагонами.
Відзначимо, також, що раніше жоден з потенційних бажаючих, вийти на ринок приватної тяги, публічно не озвучував планів про закупівлю російського тягового рухомого складу. Так, в компанії Ferrexpo заявили, що планують купувати тільки нові магістральні локомотиви. Зокрема вони придивляються до французьких Alstom Prima Т8, які здатні тягнути поїзда більшої маси.
Раніше ми повідомляли, що компанія Lemtrans взяла в оренду локомотиви естонської компанії Operail. Як зазаначено виробником, локомотиви C30-M дуже універсальні, вони підходять як для маневрових робіт, так і для магістральних вантажоперевезень.
На підприємстві ІваноФранківськцемент працюють локомотиви ТЕ33АС від General Electric і компанія готова до виходу на колії загального користування. Позначки: пілотний проєкт, приватна тяга, УЗ