Федеральне міністерство економіки Німеччини присудило Alstom “Нагороду за інновації в регульованій пісочниці*”, яка стосується запланованого тестового проєкту щодо впровадження автоматичної експлуатації поїздів (АТО) у щоденних операціях пасажирів на регіональних поїздах. 

Проєкт розпочнеться в 2021 році разом з регіональною асоціацією великої площі Брауншвейга, Німецьким аерокосмічним центром (DLR) та Технічним університетом Берліна (TU Berlin).

Після оцінки вибраних колій та обладнання, необхідного для автоматизованої експлуатації, випробування будуть проведені з двома регіональними поїздами Coradia Continental, що належать Regionalbahnfahrzeuge Großraum Braunschweig GmbH. Alstom вже давно є світовим лідером в АТО за столичними системами, але це випробування стане першим у світі для регіональних пасажирських поїздів.

«В майбутньому автоматизовані поїзди будуть оптимізувати регіональні залізничні експлуатації, зменшити споживання енергії та підвищити комфорт їзди. Таким чином, високо автоматизована їзда зробить вирішальний внесок у захист клімату та сприятиме розвитку сучасної та привабливої ​​залізничної системи. Після розробки та успішних випробувань першого в світі поїзда Coradia iLint, що працює на водень, Alstom знову стає інноваційним машиністом залізничного транспорту та пілотом для регіональних поїздів в автоматизованій експлуатації “, – каже Йорг Нікутта, генеральний директор Alstom в Німеччина та Австрія

Для цього проєкту два поїзди на базі успішної платформи Alstom Coradia Continental будуть оснащені європейською системою управління поїздами (ETCS) та додатковим обладнанням для автоматичного руху поїздів (АТО). Обладнання дозволить поїздам курсувати автоматично, випробовуючи різні ступені автоматизації (GoA): GoA3 при звичайних пасажирських перевезеннях і GoA4 під час шунтування. GoA3 описує повністю автономну поїздку поїздом, але з працівником, який може втрутитися в експлуатацію у разі надзвичайної ситуації. GoA4 вказує на бездоглядну роботу без персоналу на борту, але з можливістю дистанційного керування.

Привітання з Національною премією премії інновацій висловив міністр економіки та транспорту Нижньої Саксонії доктор Бернд Альтусман: “Після успішної експлуатації поїзда на паливних елементах в трикутнику Ельба-Везер, майданчик Alstom в Зальцгіттер вкотре встановлює стандарти місцевого місцевого перевезення завтра цим проєктом. Той факт, що ми в Нижній Саксонії тепер маємо змогу продовжувати випробування та надалі розвивати автоматичну роботу поїздів на додаток до тестового поля для автоматизованої та мережевої мобільності в дорозі, є вирішальним кроком для майбутнього пасажирського транспорту для залізниця. Новий модельний проект обіцяє високий рівень інновацій, який нам потрібен для екологічно чистих та ефективних послуг мобільності.

«АТО, або Автоматичний потяг, є одним із найцікавіших викликів у залізничному секторі. Це дає нам можливість значно моделювати та модифікувати оперативне управління майбутнім. Однак ще потрібно багато досліджень, перш ніж це станеться, і я радий співпрацювати з Alstom над цим проєктом “, – сказала Біргіт Міліус, керівник департаменту залізничної експлуатації та інфраструктури TU Berlin. 

У запитуваному проєкті він вивчить різні аспекти, включаючи інтеграцію людини в технічну систему.

Фріц Россіг, керівник відділу транспорту Регіональної асоціації та керуючий директор Regionalbahnfahrzeuge Großraum Braunschweig GmbH додає:

“Штучний інтелект – важлива технологія для того, щоб зробити місцевий залізничний пасажирський транспорт ще більш ефективним та економічним. На цьому тлі Регіональна асоціація Великого Брауншвейга підтримує цей інноваційний дослідницький проект і зробить свої “транспортні засоби ENNO” доступними для цієї мети “.

Йорн Гроос, керівник групи в галузі збору даних та пошуку інформації в Інституті технологій транспортних систем Німецького аерокосмічного центру DLR e. В., додає:

“Випробування в реальних умовах незамінні для розробки практичних підходів AI для оптимізації залізничної системи”.

Висновки цього важливого проекту вирішально сприятимуть подальшому розвитку нормативно-правової бази, яка здійснюватиме нагляд за автоматичною експлуатацією поїздів. Нижня Саксонія буде на передовій і впевнена, що автоматичні регіональні поїзди, оснащені GoA3, незабаром будуть готові до серійного виробництва. У виконанні регуляторної пісочниці Alstom може розраховувати на широке ноу-хау в автоматизованих метро та різних інших проектах АТО. Компанія веде європейський проект АТО в Shift2Rail та бере участь в автоматизованому вантажному поїзді SNCF.

* Про програму “Приз за інновації для регуляторних пісочниць”

Alstom отримав приз за свою ідею регуляторної пісочниці для високоавтоматизованої роботи поїздів у категорії “Перспективи”. Нормативні пісочниці стають все більш важливими для Німеччини як інструменту інновацій. Як тестові середовища для інновацій та регулювання, вони служать для збору досвіду з цифровими інноваціями в реальних умовах. Нові технології та бізнес-моделі, які лише частково сумісні з існуючою нормативно-правовою базою, повинні бути випробувані в експериментальних середовищах протягом певного часу.

** Перша регуляторна пісочниця з’явилась у Великобританії у 2014 році в рамках Project Innovate. Нині пісочницями називають тестовий майданчик, який дозволяє інноваційним компаніям випробувати свої продукти на реальному ринку з реальними споживачами без отримання відповідних ліцензій або повного дотримання чинних законів, не маючи при цьому жодних регуляторних наслідків.