До 2025 року АТ “Укрзалізниця” необхідно оновити близько 130 електровозів змінного струму та 65 електровозів постійного струму, повідомляє REUA з посиланням на корпоративне видання УЗ – Магістраль. Потреба у фінансуванні електровозів становить майже 60 млрд грн.
Оскільки в Україні відсутнє вітчизняне виробництво електротяги, можливість прищепити на українському ґрунті виробничі потужності світових машинобудівних концернів набуває особливої ваги. Компанії, що вже виготовляють електровози для колії 1520 мм, мають перевагу у цих перегонах. Про критерії вибору та вимоги національного перевізника до потенційних постачальників тягового рухомого складу розповів Антон Саболевський, директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця»:

— Зараз Укрзалізниця веде активні переговори з потенційними партнерами. Головними претендентами є Alstom, CRRC та Bombardier. Основна перевага цих виробників у тому, що вони мають готові моделі електровозів для колії 1520 мм, а решта потребує досить значного часу, аби такі моделі розробити.

Головним критерієм вибору постачальника у АТ “Укрзалізниця” назвали загальну вартість електровоза з урахуванням його життєвого циклу, що містить три основні компоненти: початкова ціна електровоза, вартість його обслуговування і умови фінансування проєкту. Обов’язковою умовою до постачальника є локалізація виробництва в Україні, підкреслюють менеджери національного перевізника.

ілюстративне фото

“Укрзалізниця” також розглядає можливість закупівлі легких чотиривісних двосистемних локомотивів. Ці машини можуть використовуватися як для контейнерних поїздів (загальною масою до 2 тис. т), так і для пасажирських.

Підвищити ефективність використання локомотивного парку планується і за рахунок переведення з постійного на змінний струм двох відтинків колії Криворізького вузла: Кривий Ріг—П’ятихатки та Кривий Ріг—Тимкове. Це дасть можливість проводити поїзди з Кривого Рогу в напрямку західного кордону та чорноморських портів без зміни тяги. І забезпечить значну економію коштів за рахунок зменшення часу оборота вагонів та підвищення ефективності використання локомотивів.

За попередньою оцінкою, вартість проєкту — 2,16 млрд грн. У той же час економія витрат від його реалізації за 25 років становитиме від 5,3 млрд грн  (за базовим сценарієм) до 8,1 млрд грн  (за оптимістичним сценарієм).