Україна та Китай готують підписати кредитну угоду між урядами України та Китаю на загальну суму 340 млн дол. під 2 % річних на будівництво мосту через Дніпро біля м. Кременчук. Підписали Меморандум, який дає старт розробці детальної дорожньої карти Україна-Китай щодо спільного будівництва Економічного поясу Шовкового шляху та Морського Шовкового шляху ХХІ століття. Про це пише у своєму блозі Віктор Довгань, заступник міністра інфраструктури України, підсумовуючи участь української делегації у міжнародній конференції високого рівня “Один пояс, один шлях”, що  пройшла в Китаї:

З китайськими колегами було обговорено багато питань двостороннього співробітництва і плани на майбутнє. Китай є важливим стратегічним партнером для України. Маршрут, який з’єднує Азію з Європою, починається в Китаї і проходить через український порт Чорноморськ. Китайські інвестиції, в яких Україна особливо зацікавлена, дозволять модернізувати нашу інфраструктуру, реалізувати нові проекти та поєднати країни “Нового Шовкового шляху”.

Від Китаю Україна очікує не лише інвестицій, але й на повернення близько 73,7 млн дол. США, заощаджених при зведенні повітряного експресу, зауважує В. Довгань:

Результатом денонсації Комерційного договору між ДП “Нацпроект “Повітряний експрес” та китайською корпорацією China National Complete Engineering Corporation від 18.04.2011 має бути повернення українській стороні частини невикористаної суми кредиту “В” у сумі близько 37,2 млн дол. США. Крім цього китайською страховою компанією Sinosure має бути повернена українській стороні страхова премія у сумі близько 36,38 млн дол. США у зв’язку з ненастанням страхового випадку та добровільного розірвання зазначених договорів. 

Віктор Довгань уточнює, що проект реалізований “Укрзалізницею” за суму вдвічі меншу, ніж китайці винні уряду України. На його думку цей аргумент має бути використаний в переговорному процесі, оскільки дана угода була підписана на 7 % річних.