15 листопада першу високошвидкісну лінію в Африці відкрили король Марокко Мохаммед VI  та президент Франції Еммануел Макрон, інформує Railjournal.com.

Динамічне тестування відбулося в лютому 2017 року, а 4 травня поточного року було встановлено швидкість рейсів в 357 км/год.

{"Відтворено": "Марокко-TGV-інаугурація-ONCF-Alstom"}

Загальна вартість проекту склала € 1,8 млрд. Уряд Марокко виділив 500 мільйонів євро з державного бюджету та Фонду економічного та соціального розвитку Хасана II. Французький уряд виділив 625 мільйонів євро у формі пільгового кредиту та гранту у розмірі 75 мільйонів євро, а французьке агентство розвитку (AFD) надало ще 220 мільйонів євро. Фінансування було також взято з джерел в арабських країнах, включаючи Фонд розвитку Судану Аравії (144 млн. Євро), Абу-Дабі Фонд розвитку (70 млн. Євро) та Кувейтський фонд арабського економічного розвитку (100 млн. Євро).

Основні технічні особливості включають 3.5км віадук Ель-Хачефа та 700-метровий віадук Mharhar.

Послуги будуть надаватися парком з 12  двосторонніх поїздів Alstom Euroduplex, кожний з яких здатен перевозити 533 пасажира. Кожний восьмисекційний потяг утворений з двох вагонів першого класу, п’яти – другого класу та вагону-ресторану. Поїзди працюватимуть на швидкості до 320 км/год на новій лінії, скорочуючи час проїзду Танжер – Кенітра з 3 годин 15 хвилин до 50 хвилин, а Танжер – Касабланку з 4 годин 45 хвилин до 2 годин 10 хвилин. Марокканська національна залізниця (ONCF) прийняла бренд Al Boraq для своїх нових флагманських послуг.

Парк Euroduplex обладнаний як для електрики 25 кВ 50 Гц, що використовується на високошвидкісній лінії, так і для звичайної системи 3 кВ Марокко для роботи через існуючую лінію до Рабата і Касабланки.

Поїзда будуть обслуговуватись у спеціалізованому депо в Танжере 60:40 спільного підприємства ONCF- SNCF, який отримав 15-річний договір про технічне обслуговування парку вартістю 175 мільйонів євро.

Запровадження високошвидкісних послуг, як очікується, сприятиме збільшенню кількості перевезень на ділянках Танжер – Рабат – Касабланка з 3 млн. до 6 млн. пасажирів на рік, забезпечуючи додаткові потужності для вантажних перевезень на звичайній лінії між Танж’єрами та Кенітра.