За його словами, наразі профільна група Alstom з питань фінансування працює з Міністерством фінансів Франції та кредитними організаціями. Компанія Alstom планує запропонувати Укрзалізниці локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9 тис. т і рухатися зі швидкістю 120 км/год. Вони адаптовані до суворих зимових умов і екстремально низьких температур.
Крім того, Укрзалізниці буде запропоновано локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.
Як розповів Жан Лука Ербаччі, розроблені Alstom вантажні великовагові восьмивісні локомотиви Prima T8 BoBo+BoBo відрізняються високим тяговим зусиллям та низьким рівнем агресивного впливу на інфраструктуру. Вони забезпечують найвище зусилля в електрифікованих мережах, відповідний рівень комфорту та максимальну безпеку при поїздках на далекі відстані з вантажними поїздами.
Надійний і доступний
Модульний підхід означає, що управління запасними частинами та технічне обслуговування стає ще простішим. Prima M4 – це локомотив із низьким рівнем обслуговування, який може бути обладнаний TrainTracer і контролюватися на HealthHub Alstom.
Ведення комфорту
Prima M4 особливо підходить для магістральних пасажирських чи вантажних перевезень, витрумує найбільш екстремальні погодні умови. Велика кабіна обладнана різноманітними додатковими функціями, такими як клімат-контроль, підігрівання сидіння, кухонний посуд і місце для зберігання, а також туалет на замовлення.
-
464 локомотивів Prima M4 продані на сьогоднішній день
-
4 категорії надвисокої напруги (адаптовані)
-
-50 ° С до + 50 ° С температурного діапазону
Переваги Prima T8
Вантажні локомотиви Alstom Prima T6 (6-осьова) і Prima T8 (8-осі) забезпечують високу комерційну швидкість і потужність перевезення у найскладніших умовах.
Тракторний за будь-яких умов
Вантажні локомотиви компанії Alstom є одними з найпотужніших у світі, що здатні перевозити до 10 000 тонн (Prima T8) зі швидкістю до 120 км/год. Prima T8 був адаптований до двох варіантів: для витримки спеки і надмірної вологості Індії та надзвичайного холоду країн СНД, таких як Казахстан.
Доброзичливий до водія
Простора кабіна водія забезпечує найкращі робочі умови для водіїв: клімат-контроль, холодильник, мікрохвильова піч та туалет на замовлення. Він повністю відповідає всім останнім правилам безпеки та ергономіки, що гарантує – водіїв ніщо не відволікатиме від виконання своєї роботи.
Оптимальна ремонтопридатність
Як і всі інші учасники діапазону Prima, вони користуються рішенням технічного обслуговування від Alstom на умовах TrainTracer, що підвищує доступність та зменшує витрати на технічне обслуговування.
Локалізація
Компанія Alstom засновує місцеві виробничі товариства в країнах, де рухомий склад буде використовуватися: нині локалізовані виробництва працюють в Казахстані, Індії та Китаї. Це дає переваги у часі роботи, місцевій зайнятості та передачі знань у галузі, де досвід компанії Alstom триває понад 100 років.
-
200 Prima T8 локомотивів замовлено
-
8.8 МВт до 10 МВт встановленої потужності
-
19 міс. – в Казахстані
Жан Лука Ербаччі, старший віце-президент представництва Alstom у Європі:
– Зараз ми активно займаємося остаточним оформленням пропозиції для Укрзалізниці, яка буде включати не тільки локомотиви, а й стабільні схеми фінансування і програму локалізації з поетапним збільшенням її рівня в Україні. Наша профільна група опрацьовує питання з Міністерством фінансів Франції і кредитними організаціями. Технічна пропозиція підготовлена в тісній співпраці з нашим спеціалізованим локомотивним центром розташованим в м. Бельфор. Наші колеги, що працюють в Казахстані, також беруть активну участь у цьому процесі. Необхідно відзначити, що рівень мотивації дуже високий, і ми працюємо в тісному контакті з керівництвом Укрзалізниці. Наша мета – представити пропозицію в найближчі тижні.– Які саме локомотиви ви плануєте запропонувати?
– Компанія Alstom розробила вантажні великовагові локомотиви, що входять в модельний ряд Prima. Восьмивісні Prima T8 з осьовою формулою BoBo+BoBo відрізняються високим тяговим зусиллям та більш низьким рівнем агресивного впливу на інфраструктуру в порівнянні з локомотивами типу CoCo. Вони забезпечують відповідний рівень комфорту роботи локомотивних бригад і максимальну безпеку при поїздках на далекі відстані з вантажними поїздами. Останні потужні моделі локомотивів Prima T8, наприклад, KZ8A (для Казахстану) і AZ8A (для Азербайджану), можуть тягнути до 9000 тон і рухатися зі швидкістю 120 км/год. Вони включають адаптацію до суворих зимових умов. Ми маємо намір запропонувати Укрзалізниці ці машини, а також локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень, на зразок KZ4AT (Казахстан) і AZ4A (Азербайджан).
– Як ви плануєте здійснювати локалізацію виробництва локомотивів?
– Локалізація являє собою важливий критерій, визначений Укрзалізницею для цього проекту. Для нашої компанії – це звичайна практика. На сьогоднішній день компанія Alstom представлена в більш ніж 60 країнах і має понад 100 виробничих об’єктів по всьому світу. Ми звикли працювати в різному оточенні, це одна з наших сильних сторін. Протягом останніх років компанія Alstom локалізувала виробництво в Казахстані, Індії, Алжирі. І це тільки деякі з країн. Так, минулого тижня ми відкрили новий завод в Південно-Африканській Республіці, де намічено виготовити близько 600 приміських поїздів.
– Для нашої країни більш близький досвід Казахстану. Розкажіть про виробництво в цій країні.
– У 2012 році ми збудували завод «ЕКЗ» (електровозоскладальний завод в м. Астана – ред.) в Казахстані, який виробляє рухомий склад для внутрішнього ринку і на експорт. На сьогоднішній день тут виготовлено 25 локомотивів, в тому числі перший для Азербайджану. Ми збільшили частку в спільному підприємстві з 25 % до 50 %, придбавши акції, що належать АТ «НК «КТЖ» (казахстанська національна залізнична компанія – ред.). Зараз ми остаточно оформляємо придбання решти 25 % акцій, що демонструє рівень довіри наших клієнтів. Ми впровадили на «ЕКЗ» всі стандарти і процедури Alstom та досягли рівня локалізації в 25 %.
– А як щодо вітчизняних виробників, чи вже думали ви з ким будете співпрацювати?
– В Україні дуже багата історія розвитку промисловості та кваліфіковані кадри. Ми розглядаємо можливості партнерства з місцевими компаніями для здійснення остаточного складання або виробництва деталей локомотивів. Уже відвідали деякі з підприємств, але поки рано давати якійсь коментарі. Також ми розглядаємо Україну, як індустріального партнера для нашої діяльності по всьому світу і шукаємо місцевих постачальників компонентів залізничного призначення.
-
Нагадаємо, у вересні цього року між Alstom та Укрзалізницею було підписано Меморандум про взаєморозуміння. За словами керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова, нагальні потреби перевізника — не менше 200 електровозів упродовж наступних семи років та до 500 нових електровозів до 2029 р. «Саме тому менеджмент компанії працює над залученням до виробництва електровозів світових виробників, для чого і були проведені переговори з найбільшими компаніями та підписані відповідні меморандуми», — наголосив Євген Кравцов.
Принциповою позицією менеджменту Укрзалізниці є поетапна локалізація виробництва в Україні. «Ключовою вимогою співпраці для нас є локалізація виробництва в Україні, адже країна має достатньо потужностей та досвіду для виробництва та обслуговування нових локомотивів», — повідомив Євген Кравцов.
У свою чергу Жан Лука Ербаччі відзначив, що рівень мотивації дуже високий і наразі представники Alstom працюють у тісному контакті з керівництвом Укрзалізниці. «Ми розглядаємо можливості партнерства з місцевими компаніями і вже побували в деяких із них. Також ми розглядаємо Україну як індустріального партнера для нашої діяльності по всьому світу і шукаємо місцевих постачальників залізничних компонентів», — розповів старший віце-президент представництва Alstom у Європі.
Наразі експлуатаційний парк електровозів Укрзалізниці становить приблизно 800 одиниць. Їхній середній вік — 39,2 року, зношеність — 92 %.