Проект модернізації хребтових балок вагонів-зерновозів
Минулоріч, дослідивши технічний стан 2,5 тис. зерновозів моделі 19-754 і виявивши 267 одиниць з дефектами хребтової балки, працівники філії «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту» (НДКТІ) запропонували галузі нову технологію модернізації. Попередньо вчені випробували в умовах Дарницького вагоноремонтного депо за допомогою вагона-бойка кілька модернізованих зерновозів і дійшли висновку, що вони можуть експлуатуватися не менше семи років.
Економічний ефект
Один зерновоз коштує 1 млн 200 тис. грн, а відновлення вагона з тріщинами хребтової балки — лише 15—20 тис. грн.
Нещодавно в експлуатаційно-ремонтному вагонному депо Херсон регіональної філії «Одеська залізниця» вперше розпочали експериментальну модернізацію зерновозів моделі 19-754 з тріщинами хребтової балки. Вісім одиниць відновлювали фахівці НДКТІ. Модернізацію двох вагонів під наглядом науковців виконували електрогазозварники ВЧДЕР Херсон (тут зафіксовано найбільшу кількість зерновозів з такими дефектами).
Раніше рухомий склад з тріщинами хребтової балки вилучався з обігу. Відповідно в умовах старіючого парку списувалося майже 10 % рухомого складу цієї моделі.
З 23 вересня і до кінця року триватиме експлуатація в дослідному режимі модернізованих зерновозів моделі 19-754 з тріщинами хребтової балки.
Про проект модернізації хребтових балок вагонів-зерновозів моделі 19-752 для подовження їхнього терміну служби на конференції Вагонобудування та ремонт рухомого складу в Україні. Частина 2: Перспективи українського ринку – розповість В’ячеслав Петренко, начальник науково-впроваджувального центру філії НДКТІ ПАТ “Укрзалізниця”.