Польща призупинила транзитні залізничні вантажні перевезення зернових
Із 15 квітня Польща призупинила перевезення зернових вантажів залізницею, зокрема й тих, що прямували в режимі транзиту.
За словами представників агросектору, до 15 квітня окремі вагони із зерновими вантажами на кордоні з Польщею пропускали, але починаючи з 15 квітня їх приймання, зокрема вантажів, що прямують у режимі транзиту, зупинилося.
Водночас транзитні перевезення зернових вантажів із сусідніми країнами, які також заявляли про намір заборонити ввезення зерна з України (Словаччина, Румунія, Угорщина), тривають.
17 квітня на сайті Укрзалізниці з’явилися чотири конвенції щодо продукції, забороненої до перевезення до Польщі. Список містить широкий перелік зернових, борошна і крохмалю, а також цукор, карамель, насіння для посіву, овочі та фрукти, включно з екзотичними, молочні продукти, мед, вино, тваринницьку продукцію і живих тварин та багато іншого.
Обмеження діятимуть до 30 червня.
«Забороняється приймання до перевезення вантажів призначенням PKP та транзиту для перевізника PKP Cargo», — зазначається у примітках до конвенцій.
Окрім того, уряд Словаччини на засіданні 17 квітня, схвалив запровадження з 19 квітня заборони на імпорт зерна та деяких сільськогосподарських товарів з України, проте не обмежив їхній транзит територією країни.
«Сьогоднішньою постановою уряд не запроваджує заборону на транзит через «шляхи солідарності» до портів, щоб продукція з України, призначена для третіх ринків за межами ЄС, могла й надалі вивозитися», — повідомив на брифінгу міністр сільського господарства Словаччини Самуель Влчан.
Заборона імпорту поширюється на зернові, цукор, сухі корми, зерно, хміль, льон, коноплі, фрукти та овочі, продукти переробки фруктів та овочів, а також вино, етиловий спирт сільськогосподарського походження, мед та продукти бджільництва.
Польща та Угорщина ввели обмеження на імпорт зерна з України. Раніше Словаччина також заборонила переробку й продаж українського збіжжя.
Про це інформує REUA з посиланням на Rail.insider
Позначки: вантажні перевезення, зернові, імпорт, обмеження