Північноморсько-Балтійський коридор, а також коридор Балтійське – Чорне – Егейське море, Балтійське море – Адріатичне море та Рейн – Дунай сходитимуться у львівському залізничному вузлі

У вівторок, 11 жовтня в Європарламенті виконавчий директор CER Альберто Маццола представив конкретні відомості про те, як Україна та Білорусь будуть включені TEN-T.

Північноморсько-Балтійський коридор має з’єднати країни ЄС з Україною через Львів, Київ та Маріуполь.

CER пропонує до коридору Балтійське – Чорне – Егейське море  додати Львів і Одесу в Україні, а також Кишинів у Молдові.

Місто Львів розглядається як доповнення до коридорів Балтійське море – Адріатичне море та Рейн – Дунай.

Крім того, нова пропозиція містить додаткові терміни та підкреслює важливість прийняття європейської колії.

Депутат Європарламенту Домінік Ріке заявив, що нові впровадження незабаром будуть опубліковані у звіті, який обговорюватиметься з державами-членами ЄС.

Альберто Маццола також представив оновлений TimeTable (TTR) для досягнення цілей інфраструктури TEN-T.

Цілі, раніше поставлені ЄС щодо залізниць, були представлені у 20-річному плані на період з 2030 по 2050 роки. До переглянутого графіка було включено додатковий контрольно-пропускний пункт на 2040 рік. За допомогою цієї нової організаційної моделі CER розраховує створити більш структурований діалог та скласти ефективніші фінансові плани. 2030 стане крайнім терміном для основної мережі, 2040 – для розширеної базової мережі і 2050 – для всеосяжної мережі.

CER також запропонувало додаткові вдосконалення. По-перше, впровадження габариту завантаження P/C400 до попередньо визначеного списку маршрутів залізничних вантажних перевезень у базовій мережі. Як пояснив Альберто Маццола, це допоможе вирішити одну з головних проблем, з якими зараз стикаються залізничні вантажні перевезення: перетин кордону.

«Потяги не можуть перетинати кордони через різну колію», — пояснив він, додавши, що Європейська комісія інвестуватиме лише там, де прийнято P/C400.

CER також наполягає на виведенні з експлуатації систем ERTMS класу В, а також змішаних швидкостей для пасажирських поїздів, щоб гарантувати більш адекватний час у дорозі.

Нагадаємо, у липні Єврокомісія запропонувала включити українські логістичні шляхи до мережі TEN-T, водночас російські та білоруські маршрути виключили з мережі та понизили в статусі європейські маршрути на стиках з цими країнами-агресорами.

Позначки: , , , , ,