G.R. Agro у піковий сезон зернових перевезень вирішила обійтися без послуг залізниці. Натомість свої перевезення компанія переорієнтовує на автотранспорт

Компанія G.R. Agro готова відновити співпрацю з УЗ  щодо перевезення зерна не раніше лютого 2022 і за умови, що тарифи на залізничні перевезення “приведуть до ладу”. Про це пише REUA з посиланням на інформацію компанії.

Зернотрейдер G.R. Agro повідомив про рішення переорієнтувати свої перевезення на автотранспорт. Компанія крім елеваторної промисловості рік від року збільшує власний автопарк зерновозів, працює над проєктами терміналів з перевантаження зерна з автомобільного на водний транспорт.

Своє рішення в G.R. Agro пояснюють проблемами з логістикою зернових. Рекордний урожай  спичинив рекордний рівень експорту ранніх зернових в 2021/22 МР досяг: цьогоріч обсяг перевезень зерна з елеваторів компанії в порти України зріс у 4 рази відносно 2020 року.

Залізничні перевезення ускладнилися з низки причин, які перераховують в G.R. Agro.

По-перше, зросла вартість. На тлі високого попиту «Укрзалізниця» підняла вартість оренди зерновозів до максимуму за останні кілька років – з липня 2021 по жовтень 2021 вартість перевезень 1 тонни зерна залізничними лініями зросла в 4 рази з (380 грн/тонн до 1555 грн/тонна).

По-друге, брак ЦТЛ вагонів і затримки поставок вагонів за заявками елеваторів призвели до проблем у компанії через “недовідвантаження обсягу зерна за контрактами”.

По-третє, зросла “кількість кинутих завантажених вагонів на коліях в 3 рази, які очікують розведення між станціями. Простої можуть досягати 4-5 днів. Відповідно, це призводить до затримок відправок вже розподілених вагонів і зривів основних термінів поставок продукції в Одеські і Миколаївські порти”.

В G.R. Agro розповіли, що у разі оформлення заявок на власні вагони експедиторів “ми стикаємося з проблемою черги на 1 місяць вперед, тому що практично весь парк вагонів оформлений під великі замовлення з боку мультинаціональних трейдингових компаній”.

Зважаючи на проблеми, а також для забезпечення безперебійних поставок продукції компанія нині використовує власний автопарк у кількості 70 автозерновозів. Як повідомили в G.R. Agro, вартість автоперевезень часом навіть нижча ніж залізничні, окрім того довгострокові контакти компанії дозволяють автомобілям розвантажуватися в портах без затримок і простоїв.

“Перспективи відновлення співпраці з УЗ з боку компанії G.R. Agro з перевезень зерна оцінюються як прийнятні з лютого 2022 у разі, якщо тарифи на залізничні перевезення прийдуть в порядок. Для компанії відвантаження товару вагонами-зерновозами в напрямку портів є оптимальними з боку одноразового закриття контрактів з клієнтами за маршрутними відправками”.
Позначки: , , ,