“Укрзалізниця” буде збитковою до 2024 року, – Мінфін
Аналіз ризиків, пов’язаних з Укрзалізницею, Мінфін проводив за базовим і песимістичним сценаріями.
Міністерство фінансів на підставі наданої Укрзалізницею інформації прогнозує, що державна компанія приноситиме державі збитки цьогоріч та у наступні 3 роки, – така інформація наведена в аналізі фіскальних ризиків бюджету, який підготував Мінфін, повідомляє Економічна правда.
Аналіз ризиків, пов’язаних з Укрзалізницею, Мінфін проводив за базовим та песимістичним сценаріями (базовий взято для розрахунку бюджету на наступний рік).
Відповідно до базового сценарію, збиток УЗ у 2021 році має скласти 725 млн грн, у 2022 році — 967 млн грн, у 2023 році — 2,62 млрд грн, а у 2024 році — 724 млн грн.
Песимістичний сценарій розвитку подій передбачає ще більші збитки державної залізничної монополії: 852 млн грн у 2021 році, 1,45 млрд грн у 2022 році, 2,84 млрд грн у 2023 році та 2,95 млрд грн у 2024 році.
“Таким чином, за умов базового та песимістичного сценаріїв в 2021 – 2024 роках очікується збиткова діяльність АТ “Укрзалізниця”, що негативно відобразиться на фінансовому стані Товариства та обсягах сплати до державного бюджету відповідних податків та платежів”, — констатують у Мінфіні.
Відповідно до аналізу відомства, Укрзалізниця залишається досить сильно залежною від позикового капіталу. При чому, як у базовому, так і в песимістичному сценаріях ця залежність у наступні роки буде лише зростати.
Щодо ліквідності Укрзалізниці, то в уряді вбачають погіршення ситуації з нею у 2024 році, що може призвести до необхідності залучення УЗ додаткового фінансування для виконання поточних зобов’язань.
15 вересня уряд погодив та направив на розгляд парламенту проєкт бюджету на 2022 рік.
Нагадаємо, за підсумками першого півріччя 2021 року “Укрзалізниця” отримала 1,4 млрд грн сукупного чистого збитку. Причинами негативних фінрезультатів в компанії називають перевищення темпів зростання собівартості над темпами зростання чистого доходу; зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди з України; зменшення експорту зерна на тлі зменшення врожаю і попиту на українську продукцію на початку року, з огляду на активізацію пропозиції з РФ.
Позначки: МФУ, прогноз, Укрзалізниця, фінансовий стан