«Гра в довгу» – це про договір, який не спрацював!
«Гра в довгу» – це про договір, який не спрацював! – стверджує Юрій Щуклін, член логістичного комітету ЄБА.
Довгострокові контракти, що обіцяли бути оптимальним рішенням, збурили ринок і пересварили учасників. Наслідком стали багатомільйоні штрафи та судові позови.
Чому договір не спрацював?!
Юрій обіцяє 25 лютого на конференції Залізниці України: розвиток та інвестиції – 2021 препарувати пропозицію УЗ до найдрібніших деталей і знайти причину неполадок, а також пояснити, чому саме ринок НЕ сприйняв «довгі контракти»?
«Бо… Їздить лише кругле колесо!!! А «навари» та «повзуни», що утворились при неправильному використанні та складних умовах ринкового тиску, варто усувати», – переконує Щуклін.
Який потрібен договір?
Довершений варіант договору має влаштовувати і перевізника, і вантажовласника, і Укрзалізницю та формувати сталі стосунки, які приноситимуть прибуток усім учасникам. У своїй доповіді спікер пропонує визначити:
- Як уникнути попередніх недоліків?
- Який би договір влаштував ринок?
- Навколо чого можуть домовитися всі зацікавлені сторони?
Юрій Щуклін каже, що він може говорити одночасно з трьох позицій – як вантажовласник (оскільки є молодшим партнером агрохолдингу і несе витрати на логістику), як експедитор-вагоновласник-перевізник (організовує перевезення) та вболіває за Укрзалізницю: чим гірше їй, тим гірше всім учасникам логістичного ланцюга.
Отже, з позиції вантажовідправника для власників вагонних парків Щуклін підготував меморандум про те:
- Який потрібен сервіс вантажовласнику?
- Що має бути в договорі?
- Які підводні камені слід врахувати?
Для Укрзалізниці з точки зору користувачів Юрій Щуклін пропонує формулу оптимального договору між перевізником та вантажовласником: принциповий формат, що в частині зернової логістики дозволить УЗ працювати з максимальною ефективністю, володіючи власною інфраструктурою.
Він продемонструє найбільш життєздатну модель співіснування логістичного бізнесу (вантажовласник-перевізник-УЗ), резистентну до тиску консолідованих капіталів.
Запрошуємо до обговорення ситуації на ринку вантажних перевезень України – 25 лютого на конференції Залізниці України: розвиток та інвестиції – 2021!
Для участі у конференції потрібна