Ініціатива створення НКРТ неодноразово озвучувалася ще з 2006 року, в різні роки подібні законопроекти розроблялися і подавалися до парламенту. Наприкінці 2014 року ініціатива про створення НКРТ навіть була закріплена в коаліційній угоді парламенту, поряд з акціонуванням «Укрзалізниці». У січні 2016 року Кабмін зареєстрував у ВРУ проєкт закону, який передбачав створення Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері транспорту. А в листопаді 2017 року законопроєкт «Про залізничний транспорт», що передбачає створення НКРТ був зареєстрований у Верховній Раді України групою з близько 20 нардепов.

28 грудня 2019 року Верховна Рада України зареєструвала урядовий проєкт закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту під №2699.

Аналізуємо цю законодавчу ініціативу з позиції європейського досвіду на предмет незалежності НКРТ, дієвості та інструментів впливу на розвиток конкуренції на залізниці.

Оксана Затворницька, керівник проєктів ТОВ Ежіс Україна

27 лютого 2019 року

– тема доповіді на конференції “Залізниці України: розвиток та інвестиції 2020”

“Інституційний дизайн національного транспортного регулятора України”

Спікер:

Оксана Затворницька,

керівник проєктів транспорту та корпоративного управління ТОВ Ежіс Україна – компанії, що надає консалтингові послуги з реалізації Національної транспортної стратегії України.

 

 1 грудня 2019 року Представництво ЄС та Міністерство інфраструктури України уклали з компанією Egis (Франція) контракт щодо консалтингу наступного етапу технічної допомоги МІУ в реалізації Національної транспортної стратегії України, а також подальшої підтримки реформ у транспортному секторі, що фінансується ЄС (AASISTS2). Впровадження національної транспортної стратегії безпосередньо пов’язане з функцією державного регулятора, оскільки він включає побудову системи контролю та моніторингу якості транспортних послуг. 

Реєстрація: https://event.promgruz.com/uarailways/register_ua/