МІУ: експерименту з приватної тягою на залізниці бути, ще цьогоріч
Мінінфраструктури не відмовляється від анонсованого раніше пілотного проекту. Більш того, навіть строки проведення пілотного проекту з впровадження приватної локомотивної тяги для вантажоперевезень не змінюються – він буде запущений поточного року, передає ЦТС.
Владислав Криклій, міністр інфраструктури України, повідомив, що проект торкнеться тільки вантажних перевезень – більш масштабно вводити приватну тягу в МІУ поки що не поспішатимуть, так як хочуть зберегти саму “Укрзалізницю”:
“Якщо все найприбутковіші напрямки будуть віддані великим корпораціям – це буде не зовсім правильно. Але приватна тяга – це добре, тому що в останні роки УЗ не в змозі сама себе забезпечити тягою”, – сказав Владислав Криклій.
Наразі Мінінраструктури розглядає кілька варіантів маршрутів, де може бути проведений експеримент.
Свого часу міністр інфраструктури України – Володимир Омелян – заявляв, що в 2019 році приватні залізничні компанії можуть почати перевозити вантажі та пасажирів по українській залізниці без прийняття відповідного закону в порядку пілотного проекту.
У свою чергу, глава АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов в березні поінформував, що УЗ поки не розуміє, як буде проводитися експеримент:
“Ми готові до його запуску, але він повинен бути чітко регламентований. Правильніше за все, щоб він уже проходив в форматі наявності правового поля, – сказав Кравцов. – Зараз відпрацьовується можливий механізм пілотного експериментального доступу для того, щоб це зробити в тестовому режимі до прийняття закону “.
Також він повідомив, що в “Укрзалізниці” наполягають, що в пілотному проекті повинні брати участь тільки абсолютно нові локомотиви.
Нагадаємо, що компанії “Івано-Франківськцемент”, яка в порядку експерименту з 2016 року мала право виїзду власними локомотивами General Electric ТЕ33А на колії “Укрзалізниці” (перевезення здійснювалися між Ямницею і Ходоровом), з червня заборонено виходити на колії загального користування залізничної мережі. Рішення УЗ обґрунтовала відсутністю відповідної законодавчої бази.
Тим часом, на ринку відзначають, що відсутність закону про залізничний транспорт не є перешкодою для використання на магістральних коліях “Укрзалізниці” приватної тяги, оскільки зараз прямої заборони на використання приватної тяги немає.
Ferrexpo пропонує реалізувати пілотний проект з використання приватної тяги на виділеній ділянці (ст. Золотнишине – ст. Чорноморська).
Холдинг ДТЕК навіть запропонував реалізувати експеримент по впровадженню приватної залізничної тяги на 69-кілометровій ділянці між Запорізькою ТЕС і станцією Таврійський.
Позначки: Криклій, МІУ, пілотний проєкт, приватна тяга, УЗ