Укрзалізниця відпрацювала з одним із трейдерів проєкт закільцьованих регулярних відправлень, пише Магістраль.

Закільцювання за графіком

Наразі Укрзалізниця відпрацювала пілотний проєкт із закільцювання маршрутів і відправлень їх за графіком. Досвід учасника такого експерименту — аграрної компанії «Кернел-Трейд» — засвідчив, що це вигідно і для вантажовласників (адже зерно їхатиме до портів удвічі швидше нормативного показника), і для Укрзалізниці (зростають обсяги перевезень).
«У разі графікових відправлень застосовуватиметься перевезення на особливих умовах, тож послуга вартуватиме на 20 % більше чинного залізничного тарифу. Бонус для клієнта — розрахунковий час оборота зерновоза у графіковому русі становитиме п’ять—шість діб, що вдвічі краще, ніж у поточній ситуації. Укрзалізниця готова приймати попередні заявки на такі перевезення за 12 місяців до їхньої планованої дати. Принцип руху аналогічний до пасажирських перевезень — чітка дата та година виїзду і прибуття з пункту А до пункту Б», — розповів директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.
Аби замовити таку послугу, клієнт має подати до Департаменту управління рухом АТ «Укрзалізниця» заявку, де зазначається бажаний час і станція відправлення маршруту. В перевізному процесі можуть бути задіяні як приватні зерновози, так і рухомий склад власності Укрзалізниці. Профільний департамент опрацьовує заявку з урахуванням технічних можливостей і видає замовнику варіанти графіка руху. Якщо клієнт погоджується, укладається угода на додаткові послуги. За інформацією Вячеслава Єрьоміна, наразі є гарантійний лист від аграрної компанії ТОВ «Кернел-Трейд» і затверджений графік перевезень на серпень.
«Важливо, щоб клієнт розумів: той, хто замовляє маршрут, відповідає за всіх учасників процесу, звісно, крім залізниці. Збій у русі з вини клієнта не може перевищувати чотири години, бо не буде дотримуватися графік. Якщо затримка через Укрзалізницю, то товариство втратить 20 % доплати», — наголосив фахівець.
У повідомленні прес-служби ТОВ «Кернел-Трейд» директор з логістики Микола Мірошниченко зазначає, що, по суті, «нитки графіка» для зернової логістики — це win-win проєкт, коли обидві сторони — і Укрзалізниця, і агрокомпанія — виграють від змін. Зменшення витрат, покращення оборотності, операційний ефект — усе це актуально не лише для власника вагонів-зерновозів, а й для Укрзалізниці загалом. Зазначається: аби зробити планування більш «глибоким» та ефективним, цього року ТОВ «Кернел-Трейд» відкрило для Укрзалізниці свої цифри з розподілу майбутнього врожаю, дані щодо зберігання врожаю на елеваторах та планові строки вивезення продукції. Це дасть змогу ще точніше планувати графіки руху вантажних потягів. Михайло Кравченко, керівник відділу забезпечення рухомим складом ТОВ «Кернел-Трейд»:
«У схемі перевезень за графіком вантажні вагони використовуються більш ефективно та раціонально. При русі за розкладом зерновози не проходять додаткових операцій формування/розформування, не стоять в очікуванні локомотива — це значно скорочує період оборотності. Так, уже під час тестових рейсів вдалося досягти оборотності вагона до п’яти діб, при тому що раніше це було щонайменше 11 діб. Отже, за місяць один вагон тепер має змогу перевезти вдвічі більше вантажу. Є й експлуатаційна вигода. Завдяки графіку ми отримуємо можливість прогнозувати рух вантажу, а саме ETA (Estimated time of arrival), чого раніше взагалі не було. Тепер ми наперед знаємо конкретний час і дату, коли прибуде порожній состав, а коли — завантажений. Завдяки цьому можемо значно ефективніше планувати роботу із флотом та забезпечувати термінал необхідним вантажем. Вантажоперевезення за графіком допомагають збалансувати всю систему перевезень Укрзалізниці та знизити навантаження на мережу загалом, зокрема через скорочення надмірної роботи».
Позначки: , , ,