Готуючись до піку вивезення зернових вантажів на експорт Укрзалізниця на 40% збільшила перелік маршрутних станцій: з минулорічних 81 до 138 цього МР. Щоб знизити свої операційні витрати, торік з-поміж майже 300 зернових станцій УЗ більшість визнала такими, що є малодіяльними. Лише 81 залишились доступними для маршрутних відправлень. Цьогоріч їх кількість збільшили ще на 57 станцій. Укрзалізниця внесла їх до переліку маршрутних за заявкою клієнтів, які зобов’язалися навантажувати визначену кількість рухомого складу у встановлені терміни. Тобто нині 138 станцій формуватимуть маршрутні склади з 44—54 зерновозів, що рухатимуться у порти зі швидкістю від 320 км/доба й не потребуватимуть додаткової обробки на шляху прямування. З урахуванням того, що маршрутні станції наразі мають різні показники роботи, їх поділено на три групи за потужністю та швидкістю відвантаження.
  • Об’єкти першої групи, які можуть формувати маршрут упродовж двох діб, отримали ліміт — 15 таких відправлень на місяць.
  • Станції другої групи, потужності котрих дають змогу навантажити 44—54 вагони зерном упродовж двох—трьох діб, будуть обмежені 10 маршрутами на місяць.
  • До третьої групи потрапили об’єкти інфраструктури, розташовані на дільницях з меншою ваговою нормою поїзда, ніж передбачена на основних магістральних лініях. З урахуванням цих технічних особливостей перевізник зможе вивезти теж не більше 10 маршрутних відправлень.
Загалом парк власних зерновозів АТ «Укрзалізниця» дає змогу формувати щодня не менше 15 маршрутів. Це не так вже й багато порівняно із заявленими можливостями. Але ніхто не забороняє виконувати ці показники вантажної роботи приватним парком, який сьогодні майже у 1,5 раза більший за той, що має державне товариство. Варто сказати, що приватні оператори зацікавлені у такій роботі й, за словами директора операційного АТ «Укрзалізниця» Вячеслава Єрьоміна, вже зверталися до компанії за відповідною інформацією. Треба відзначити, що список маршрутних станцій може бути доповнено. Для цього в Укрзалізниці створена постійно діюча робоча група з розгляду звернень аграріїв та внесення змін до переліку маршрутних станцій.
Максим Волченко, директор зернової торговельної компанії «Алмейда Груп»:
«Нововведення, які керівництво Укрзалізниці озвучило для зерновиків, є вельми позитивними. Ми довго добивалися, щоб елеватори, які можуть вантажити 50 вагонів за 48 год, стали маршрутними. Тепер станції, де вони розташовані, «одним рухом» внесли до переліку маршрутних. Власники відповідних елеваторів, які ще трохи не дотягують до встановлених показників роботи, мають збільшити свої навантажувальні потужності. Для цього державний перевізник дає шість місяців, потім вантажити зерновози упродовж 72 год буде дуже дорого. Якщо зерновики, експедитори та Укрзалізниця й далі йтимуть один одному назустріч, все вивеземо».
Позначки: , ,