Самоорганізація учасників логістичного ринку стане закінченням ери класичної моделі залізничних перевезень в Україні
Обмежений ресурс залізничних вагонів та локомотивної тяги, а згодом і відмова перевізника від повагонних відправлень, змусили українських трейдерів шукати нові підходи до організації залізничних перевезень продукції. Оскільки при розподілі локомотивів Укрзалізниця надає пріоритет маршрутним відправкам – тобто елеваторам, які здатні одразу завантажити рухомий склад з 54 вагонів (а таких в Україні лише 70 зерносховищ), то всім іншим замовникам зерновози подаються за залишковим принципом.
Рішенням проблеми стали ступеневі маршрути: поїзд з 54 вагонів формує група товаровиробників чи трейдерів на кількох елеваторах і залізничних станціях.
Автор ідеї створення онлайн-платформи Transithub – Михайло Кравченко, керівник відділу забезпечення рухомим складом компанії «Кернел». У січні за допомогою цієї платформи вдалося сформовано перший партнерський ступеневий маршрут.
На конференції “Залізниці України: розвиток та інвестиції – 2019” Михайло Кравченко розповість про історію виникнення он-лайн платформи та перспективи її розвитку:
– Проблематика повагонних відправок та ефективність маршрутних поїздів. Економічний розрахунок прикладу ступеневого маршруту.
– Наочна презентація функціоналу програми та приклад з формування «живих» маршрутів.
– Порівняння із закордонним досвідом реалізації подібних методів оптимізації залізничної логістики.
– Перспективи розвитку сервісу. Інтеграція з УЗ.
Нині до формування партнерського маршруту спільно з командою логістики Кернел приєдналися й інші учасники зернового ринку – компанії «Almeida Group», Транско, Суффле АГРО, Астарта, МХП та ін. Позначки: Transithub, Кернел, ступеневі маршрути