Німецький оператор зареєстрував інтермодальні дочірню компанію в Україні.

Німецька логістична і транспортна компанія HHLA, що управляє контейнерними терміналами в порту Гамбург, інвестує у створення в Україні компанії-оператора залізничних контейнерних перевезень. Остання вже зареєстрована під назвою “Українська інтермодальна компанія” (UIC), повідомляє ЦТС.

Філіп Свенсен, директор HHLA International Gmb, повідомив, що компанію офіційно зареєстровали в Україні у січні. Зараз вона на 100% належить HHLA (КТО і HHLA International). Однак за планом, в подальшому HHLA залишить собі тільки 20-30% пакету акцій. 50-60% акцій буде належати транспортно-експедиторських компаній і морським лініям. Залишок буде відданий у вільний обіг. За словами Філіпа Свенсена, така структура забезпечить партнерство різних гравців ринку та інвесторів, приверне широку вантажну базу і фінансові ресурси.

З метою розвитку “Української інтермодальної компанії” HHLA планує інвестувати в лізинг або придбання рухомого складу, а також в термінали у внутрішніх районах країни. Також компанія має намір налагодити співпрацю з “Укрзалізницею” для створення конкурентних умов роботи на ринку залізничних послуг.

Філіп Свенсена підкреслив, що Україна має всі складові для розвитку інтермодальних перевезень. Зараз, за ​​його даними, частка таких перевезень складає в нашій країні 2,8% в той час, як в Румунії вона становить 5,9%, РФ – 6,1%, Словаччини – 8,2%, Польщі – 9,6 %, Білорусі – 15%. Тобто Україна повинна вирости в 3 рази, щоб досягти середнього показника по Східній Європі.

Як зазначив директор HHLA, “більшість економічних центрів України знаходяться на відстані більше 300 км від портів – це ідеальне відстань для залізничного транспорту”. За прогнозом, потенціал інтермодальних перевезень в 2020-2021 рр. становить 270-310 тис. TEU.

“Комбінований (Мультимодальний) спосіб доставки зробить країну (Україну. – ЦТС) успішнішою, ефективної, і розвиненою з точки зору транспортної інфраструктури”, – вважає Філіп Свенсена.

Нагадаємо, що в Одеському порту працює дочірня компанія HHLA – “Контейнерний термінал Одеса” (КТО). У минулому році гендиректор ДП КТО Анастас Коккін заявляв, що компанія розглядає можливість наявності власних платформ і навіть локомотивів в Україні.

“Ми хочемо привнести своє ноу-хау в інтермодальні сервіси, пов’язані з залізничними перевезеннями на ринку України… З точки зору інтермодальних сервісів далі тут можуть бути залізничні термінали всередині країни в точках виробництва і споживання, самі маршрутні перевезення і доставка контейнерів, наявність свого парку контейнерних платформ і з часом навіть локомотивів і так далі – це все те, що є у нашій сестринської компанії в Німеччині і дуже успішно працює по всій Європі. В Україні це поки тільки плани – хоча і на найближче майбутнє, але в нашій стратегії такий пункт є – активно розвивати цей напрямок в короткостроковій і середньостроковій перспективах”, – відзначав Коккін.