ADY-Експрес (Азербайджан), що надає перевагу транспортуванню вантажів за допомогою міжнародних транспортних маршрутів, стверджує, що попри закриття кордонів, обмежень у вантажоперевезеннях залізницею не виникало. У залізничних перевезеннях бере участь незначна кількість людей, тому цей вид транспортування вантажів є найбільш безпечним в нинішніх умовах. Після кожної глобальної економічної кризи і спаду світова економіка починає зростати прискореними темпами. Компанія ADY-Експрес, використовуючи можливості міжнародних транспортних коридорів Північ-Південь, Південь-Захід, Схід-Захід і Північ-Захід, активізує зусилля для транзитних перевезень через територію нашої країни.

Прогнозуючи зростання торгового обороту між Туреччиною і Центральною Азією, ТОВ ADY-Експрес планує розширити свою діяльність на даному ринку, повідомляє Report. Підготовка до цього почалася з 2019 року. У грудні 2019 року в Ташкенті відбулася перша багатостороння зустріч глав залізничних структур Азербайджану, Грузії, Киргизстану, Туркменістану та Узбекистану щодо розвитку міжнародного мультимодального маршруту (Китай-Киргизстан-Узбекистан-Туркменістан-Азербайджан-Грузія-Туреччина / Європа), створеного з ініціативи Азербайджану.

поглиблюємо наші зв’язки з Казахстаном – найбільшим державою Центрально-Азіатського регіону. Користуючись зростаючим торговим оборотом цієї країни з Туреччиною, країнами Європи та Середземномор’я, ми намагаємося залучити додаткові вантажі, і у нас вже є певні досягнення.

ТОВ ADY-Експрес оператор вже чинного Астарінского вантажного терміналу. Будівництво вантажного терміналу в Астарі, що з’єднанує залізничні лінії Азербайджану і Ірану в рамках міжнародного транспортного коридору Північ-Південь.
За останні три роки ми спостерігаємо зростання обсягу розвантажень в Астарінском терміналі. Якщо в 2018 році пропускна спроможність терміналу складала 1 056 тонн на добу, то в 2019 році цей показник збільшився на 27% і досяг 1 339 тонн. Таким чином, досягнута позитивна динаміка.

Хотілося б підкріпити сказане статистичними показниками. У порівнянні з попереднім роком в 2019 році через термінал перевалено на 38% більше вантажів – близько 400 тис. Тонн. Крім того, якщо в січні-квітні 2019 року обсяг перевалки склав 110 тис. Тонн, то за 4 місяці 2020 року цей показник зріс на 50% – до 165 624 тонн. З початку діяльності терміналу в 2018 році загальний обсяг переміщених тут вантажів склав близько 900 тис. Тонн. Це в основному деревина і деревні вироби, будівельні матеріали, зернові культури.

За підсумками реалізації запланованих інфраструктурних робіт на терміналі очікується багаторазове збільшення обсягів переправлялися вантажів. Поряд з цим, ведеться робота по залученню додаткових вантажів в міжнародний транспортний коридор Північ-Південь.