Для оновлення локомотивного парку Укрзалізниця потребує 51 млрд грн
На думку Франтішека Буреша, понад 5 млрд грн інвестицій для оновлення локомотивного парку Укрзалізниці могли б забезпечити скасування оподаткування земель залізничного транспорту та встановлення нульової ставки ПДВ на внутрішні пасажирські перевезення.
Парк локомотивів Укрзалізниці нині морально та фізично застарілий: зношення електровозів становить 94,4 %, тепловозів — 98,3 %. Із загального інвентарного парку локомотивів лише 190 одиниць, або 5,3 %, молодші за 25 років. За оцінкою Франтішека Буреша, УЗ нині доводиться балансувати між оновленням рухомого складу, модернізацією, переоснащенням, капітальними та поточними ремонтами локомотивів. До 2025 р. планується із залученням українських виробників здійснити відновлення та модернізацію 1023 локомотивів і капітальний ремонт 1049 одиниць тягового рухомого складу. Франтишек Буреш переконаний, що Укрзалізниця має підтримувати вітчизняних виробників рухомого складу:
«Незважаючи на те, що є необхідність придбати на найкращих умовах нові локомотиви іноземного виробництва 135АС, 50DC, 20 AC/DC упродовж 2020—2025 рр., ми чітко вимагаємо суттєвої локалізації їхнього виробництва на вітчизняних підприємствах. Адже Україна багата на спеціалістів у сфері залізничного транспорту».
Стратегією розвитку Укрзалізниці передбачено у 2020—2021 рр. здійснити виокремлення функцій з експлуатації та ремонту локомотивів з подальшою передачею до відповідних бізнес-вертикалей, що дасть змогу централізувати управління витратами у відповідних кост-центрах. Зокрема, передбачено запровадження спеціалізації локомотивних депо на експлуатації та ремонтах, а також їхнє розділення на пасажирські й вантажні з виокремленням маневрових локомотивів. Така реструктуризація є також передумовою для лібералізації ринку тяги, адже дозволить забезпечити майбутнім приватним операторам вільний доступ до ремонтних потужностей.