Новий сучасний термінал на кордоні Угорщини з Україною створить альтернативу польським маршрутам (Відео)
На кордоні між Угорщиною та Україною знаходиться магістральний термінал. Він може стати західними ворітьми Нового шовкового шляху, стимулюючи вантажні перевезення залізничною мережею Угорщина-Україна-Росія. Учасники проєкту розраховують обробляти мільйон TEU на рік, інформує RailFreight.
Прикордонний пункт Захоні-Чоп знаходиться на перетині руху між Європою та Азією, але в даний час обсяги переважно проходять через Польщу. Проте маршрут через Україну є надійною альтернативою, і Угорщина хоче скористатися можливостями завдяки цьому. Передбачаючи розширення залізничного сполучення на цьому напрямку, новий термінал реалізує свій міжнародний потенціал.
Широка та вузька колія
Термінал East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. (East-West Zrt) розташований у місті Фенешлітке, Угорщина. Однією з його переваг є те, що він стоїть на перетині широкої та вузької залізничній колії. Ширококолійні послуги терміналу надаються на маршруті Чоп-Захонь-Коморо. Сервіс для вузької колії надається безпосередньо залізничним вокзалом Феніслітке, пояснює власник терміналу East-West Zrt.
Tермінал площею 85 га вміщує 10 000 TEUs завантажених та/або порожніх контейнерів одночасно. Він також може зберігати 500 TEU холодильних контейнерів. Більше того, це сумісно з SEVESO, тому можна буде перезавантажити та зберігати значну кількість газових контейнерів та контейнерів з небезпечними вантажами. На момент здачі в експлуатацію доступними для зберігання будуть 15 000 м² орендованого місця.
Модернізація
Нинішній термінал на кордоні критикували за відсутність сучасних засобів та обладнання. Новий термінал враховує потреби мобільності: операційне програмне забезпечення дозволяє з’єднуватися з клієнтами в режимі реального часу, відстежувати місце розташування контейнерів, які перебувають у дорозі.
Крім того, термінал має дві кранові зони з крановими коліями 850 метрів, що підходять для обслуговування поїздів повної довжини. Вантажопідйомність кранів – 60 Мт. Наразі на кожній крановій колії – один кран, згодом можна буде модернізувати до двох кранів на колій. Крани також зможуть перевантажувати контейнери розміром 45” та напівпричепи.
У точці входу широкої колії будуть встановлені рентгенівські ворота та OCR (оптичне розпізнавання символів) для контейнерів. Термінал може одночасно обслуговувати до 4 потягів.
Є вільний простір для подальшого будівництва складу та/або складально-виробничого заводу 300 000 м2 відповідно до попиту, пояснює Янош Талосі, генеральний директор East-West Zrt.
«Можна будувати склади внутрішньої висоти до 30 метрів. Ми готові побудувати необхідні споруди для клієнтів у разі довгострокової оренди».
Термін сдачі та початок експлуатації терміналу заплановані на 30 вересня 2021 р. Очікується, що термінал вийде на повну потужність протягом 90 днів з моменту початку пробного запуску.
Транзит Україною
Транзит через Україну вигідний особливо для країн Центральної та Південно-Східної Європи. Шлях з Китаю до Словаччини, Угорщини, балканських країн і навіть Італії найкоротший через Україну і, за деякими данними, також найдешевший.
Укрзалізниця оперує добре розвиненою залізничною мережею та низкою маршрутів контейнерних поїздів. Понад 55 відсотків експортованих та імпортних контейнерів в Україні переміщуються залізницею.
Як виглядатиме майбутній термінал, автори публікації пропонують подивитися на відео.