Залізничні пороми замінять на фідерні судна для пожвавлення транскаспійського маршруту
Азійський напрямок контейнерних перевезень: з України до Китаю
Триває робота над розробкою залізничного маршруту, який з’єднає Європу з Китаєм і пройде територією України та Грузії. Слабка ланка тут – Чорне море. Використання поромів для переправки вантажів не дає бажаного результату, пояснює В’ячеслав Єрьомін. По-перше, послуги є достатньо дорогими і це впливає на конкурентоспроможність всього маршруту, по-друге, ніхто не хоче «розлучатися» зі своїми платформами на кілька тижнів (оборот РС з Китаєм). Та українська сторона має пропозиції щодо реорганізації регулярного руху цим маршрутом:
— Зараз разом із Грузинською залізницею ми активно працюємо над тим, щоб організувати переправляння вантажів через Чорне море за допомогою фідерних суден, які перевозять лише контейнери. Цей варіант дає можливість значно зменшити вартість транспортування, і до того ж рухомий склад, який доставляє контейнери в порт, залишається в Україні, – пояснив В’ячеслав Єрьомін, директор операційний АТ «Укрзалізниця».
Раніше, у квітні цього року регулярне фідерне сполучення “Актау-Баку” на шляху Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту налагодив Казахстан, а саме дочірня мультимодальна транспортно-логістична компанія національного залізничного перевізника – KTZ Express. При фідерних перевезеннях використовуються судна місткістю 225 двадцятифутових контейнерів, що забезпечує навантаження вантажів двох полноскладових контейнерних поїздів в одне судно.
На весні цього року в Києві пройшла зустріч представників членів Асоціації ТМТМ: підприємств залізничного та морського транспорту України, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Польщі, Румунії та Туреччини, що об’єдналися у Міжнародну Асоціацію «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут» (ТМТМ). Цей міжнародний транспортний маршрут «Китай—Туреччина—Європа» є складовою Нового шовкового шляху з Китаю до країн західної Європи в обхід Росії.