Для розвитку залізничних перевезень необхідно суттєво оновити локомотиви та вагони, а також розшити вузькі місця інфраструктури, що потребує чималих інвестицій. Своїми розрахунками на сторінках корпоративного видання УЗ поділився директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський.

Оновлення парку тепловозів у наступні роки коштує більше 13 млрд грн. Зокрема, ці кошти потрібні на придбання 40 тепловозів ТЕ33АС — 5,2 млрд грн, капремонт 60 тепловозів 2ТЕ116 — 1,5 млрд грн, поточний ремонт локомотивів — 2,4 млрд грн та відновлення й ремонт маневрових локомотивів — 4,4 млрд грн.

За його словами, потреба у фінансуванні електровозів становить майже 60 млрд грн до 2025 року.

Потенційний обсяг ринку виробництва вагонів у найближчі роки складає більше 64 тисяч вагонів, оскільки лише у власності АТ «Укрзалізниця» майже 64 тисяч вантажних вагонів віком понад 25 років. Серед них понад 17 тис. піввагонів, понад 11 тис. зерновозів, 6 тис. цистерн і близько 4 тис. фітингових платформ та інший рухомий склад. За словами Антона Саболевського, мультиплікатор інвестицій для економіки України у вагони — більше 3, а локалізація виробництва більше 90%. Компанія планує придбати 5 тис. піввагонів у рамках проекту з ЄБРР.

Для вдосконалення процесу перевезень вантажів, як розповів Антон Саболевський, компанія запроваджує концепцію організації маршрутних відправлень за графіком, який розробляється та погоджується з вантажовідправником, а послуги надають за додатковою угодою.«Ключова вимога: вантажовідправники мають відвантажувати продукцію за графіком. Уже проведено експеримент із зерновими вантажами — запущено 5 тестових поїздів за графіком», — розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця».

Він також зауважив, що за умови електрифікації до 2025 року дільниць Ізов — Ковель, Долинська — Миколаїв — Колосівка зменшиться потреба в магістральних тепловозах та витрати на забезпечення перевізного процесу, оскільки собівартість перевезень теплотягою в 4,4 разу вища, ніж електротягою.